Op vrijdagochtend van 9.00 uur tot 10.00 uur (soms uitloop tot 10.30 uur) ben je samen met een collega aanwezig op kantoor van Welzijn Ouderen Mill in Myllesweerd om deze taak op je te nemen. Vind je het leuk mensen telefonisch te woord te staan en ze te helpen, kun je ook gegevens invoeren in de computer, kom dan ons gezellige team versterken.
Hier onder een korte omschrijving van de aangeboden diensten:
Telefoondienst
Drie keer per week, op maandag, woensdag en vrijdag, zijn de vrijwilligers van de telefoondienst van Welzijn Ouderen Mill, van 9.00–10.00 uur telefonisch bereikbaar via tel. 0485-455470.
Zij noteren de vragen. Deze gaan veelal over vervoer, maar ook over sociale alarmering, aanvraag voor bezoek etc. De telefoonvrijwilligers regelen het vervoer en sturen de andere vragen door.
Vervoer
Als u als senior geen eigen vervoer heeft, kunt u een beroep doen op hulp van de vrijwillige chauffeurs van Welzijn Ouderen Mill/SHD. U belt het nummer van de telefoondienst 0485-455470 en de medewerker noteert uw gegevens en wensen. Een verzoek voor vervoer liefst tijdig, 2 dagen van tevoren, aanvragen. De medewerker gaat op zoek naar een beschikbare chauffeur, legt de gegevens vast in het SHD-programma en informeert vervolgens telefonisch de passagier. De chauffeur ontvangt een mail met alle gegevens van de rit. De kosten van de rit, vastgestelde tarieven, worden rechtstreeks door de passagier aan de chauffeur overhandigd.
Ben je geïnteresseerd geraakt en wil je wat meer weten meld je dan aan en maak kennis met Gerda Selten 0485-455470 die je verdere informatie kan geven.